Nesër ditë jo pune për qytetarët e besimit ortodoks

Nesër (19 janari) është ditë jo pune për qytetarët e besimit ortodoks në RMV.

MPPS njofton se nesër shënohet festa e Epifanisë.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për festat e RMV-së (“Gazeta Zyrtare e RM-së nr. 21/98 dhe 18/07), 19 janar 2024 (e premte), Epifania (Vodici), është ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Në të njëjtën kohë, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale uron qytetarët e besimit ortodoks për festën e Epifanisë”, thuhet në njoftim.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu