Mijallkovit nuk i rrihet në burg, ka bërë kërkesë që të del

Edhe pse nuk ka kaluar dy të tretat nga dënimi tre vjeçar për rastin “Perandoria”, ish shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, ka dorëzuar kërkesë që të lirohet me kusht nga burgu i Strugës. Kjo kërkesë deri tani i është refuzuar.

Siç mëson SDK.mk, në vend që pas vitit të ri, Mijallkov kërkesën e ka bërë para vitit të ri dhe kjo ka qenë arsyeja që këshilli penal nga Gjykata themelore e Shkupit ta refuzojë kërkesën.

Megjithatë për këtë vendim Mijallkov ka dërguar ankesë deri tek Gjykata e Apelit.

“Është e saktë se personi i dënuar të cilin e keni përmendur ka dorëzuar kërkesë për lirim me kusht. Gjykata penale e ka refuzuar kërkesën, ndërsa tani lënda është në gjykatën e Apelit. Për bazën për të cilën kërkon të marr lirim me kusht nuk mund të zbulohen informacione, sepse lënda është në fazë të vendosjes”, kanë thënë nga SDK.mk nga Gjykata Penale-Shkup

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu