Mbyllet rruga nga Velesi drejt Shkupit, përmbyset një kamion!

Qendra Rajonale për Menaxhimin me Kriza e Velesit njofton se përmes numrit të vetëm të emergjencës 112 është marrë informacion për disa automjete të bllokuara në mes dy pikave pagesore në autostradën Veles – Shkup.

MPB njofton se një kamion është përmbysur në rrugën Veles-Shkup, në hyrje të fshatit Katllanovë,  ndërsa komunikacioni do të jetë i devijuar në rrugën Veles-  Shën Nikollë – Shkup.

Ndërmarrja Publike për mirëmbajtjen dhe mbrojtjen e rrugëve kryesore dhe rajonale u kërkon të gjithë përdoruesve të rrugës që nuk përdorin goma dimërore (edhe pse ky është detyrimi ligjor i tyre nga data 15.11.2023) të pastrojnë rrugën në të cilën udhëtojnë për të mos u bërë pengesë për rrugët tjera. Kjo veçanërisht vlen për qafat dhe rrugët malore për të cilat kemi lëshuar njoftim për ndalimin e qarkullimit për automjetet e rënda.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu