Lloga: Lëndët u vjetërsuan për shkak të mosefikasitetit të gjykatësve dhe prokurorëve, ndryshimet e Kodit Penal mund të shfuqizohen!

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga në Klan Debat ka deklaruar se procedura e sjelljes së ndryshimeve të Kodit Penal ka pasur shkelje dhe e njejta mund të rrëzohet nga Gjykata Kushtetuese.

“Është kërkuar mendim për këto ndryshime ligjore nga institucionet respektive, Gjykata Supreme, Këshilli Gjyqësor dhe nuk është pritur përgjigjja nga këto institucione, por është procesuar, është shkeluar afati të cilin vet e kanë vendosur institucionet në fjalë.Dmth, pa marr mendim nga këto institucione janë procesuar ndryshimet ligjore në qeveri dhe mandej të njejta shkojnë në Kuvend ku kalojnë në formë shumë të shpejtë”, tha mes tjerash Lloga./KlanMacedonia

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu