Kosovë/ Pjesëtarët e NjSI të armatosur deri në dhëmbë e me plisa publikojnë fotografi për 28 Nëntor

Pjesëtarët e Njësitit Special Intervenues (NjSI) e kanë publikuar një fotografi ku shihen të armatosur deri në dhëmbë dhe me plisa në kokë duke e festuar 28 Nëntorin.

Si duket kjo fotografi është bërë për nderë të Pavarësisë së Shqipërisë.

Ndërsa në muajt fundit NjSI ka luajtur një rol kyç për ruajtjen e sigurisë në Kosovë, sidomos në veri të vendit.

Një ndër sukseset më të madhe të NjSI është neutralizimi i grupit terrorist serb më 24 shtator në Banjskë.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu