Liga e parë: Fitojnë Shkupi dhe Struga TL – Voska Sport dhe Gostivari kthehen me nga një pikë

Në pesë terrene të Ligës së Parë të futbollit vendor, sot u zhvilluan ndeshjet e javës së 17-të të sezonit vjeshtor. Shkupi dhe Struga Trim Lum shënuan fitore, ndërsa Voska Sport dhe Gostivari barazuan në transfertë.

Derbi i kësaj jave që u zhvillua në stadiumin e Çairit mes Shkupit dhe Shkëndijës pas 90 minutave lojë, përfundoi me rezultatin 1-0

Vendasit në pjesën e parë ishin në epërsi 1-0 me golin e Trapanoskit në minutën e 37-të. Me këto tre pikë Shkupi vazhdon të kryesojë renditjen me 35 pikë, ndërsa Shkëndija zbret pozitën e tretë me 32 pikë.

Në Kavadar ndeshja u zhvillua me kthesa të shumta, vendasit kaluan në epërsi me autogolin e Zguros në minutën e 6 dhe të Ivanovskit në minutën e 13-të, por Marjan Radevski me dy gola në minutën e 37 dhe 42 barazoi rezultatin me të cilën përfundoi pjesa e parë. Në pjesën e dytë struganët shënuan edhe golin e tretë me autor Georgievski.

Në Shtip, Bregallnica vendas dhe Voska Sport I ndanë pikët duke luajtur me barazim 2-2., në Kratovë Sileksi dhe Gostivari përfunduan me rezultat të barabartë 1-1, ndërsa Rabotniçki shënoi fitore 1-0, kundër AP Brera.

Dje në stadiumin e Gjorçe Petrovit, ekipi Vardarit në cilësinë e mysafirit me golin e Mihajlo Milosavic mundi Makedopnija GjP 1-0.

Rezultatet e javës së 17-të

Shkupi – Shkëndija 1-0

Tikveshi – Struga Trim Lum 2-3

Sileksi – Gostivari 1-1

Bregallnica – Voska Sport 2-2

Rabotniçki – AP Brera 1-0

Dje Makedonia Gj.P – Vardari 0-1

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu