Levizja “POPULLI” themelon degen e saj ne komunen e Shutkes

Lëvizja “POPULLI” filloi me krijimin e strukturave partiake.
Në prani të kryetarit Skender Rexhepi – Zejdi sonte në komunën e Shutkës, me aklamacion u zgjodh kryetari i degës Orhan Muça, i cili është njëri nga themeluesit e Lëvizjes “POPULLI” dhe i cili në këtë detyrë vjen si aktiviteteti i tij i parë në struktura partiake.
Fjalë rasti pati edhe anëtari i Kuvendit Qendor të Lëvizjes “POPULLI”, Llokman Limani i cili u përqëndrua në rëndësinë e aktivizimit të banorëve të komunës me qëllim të përmirësimit të standardeve jetësore për të gjithë banorët e komunës.
Në fund fjalë rasti pati vet kryetari i Lëvizjes “POPULLI” Skender Rexhepi – Zejdi, i cili pasiqë i përgëzoi organizatorët për një organizim tejet të suksesshëm, foli mbi rethanat politike që gjendet vendi ynë si dhe nevojën e angazhimit politik edhe të atyre qytetarëve të cilët të zhgënjyer nga shumë premtime qeveritare deri sot, kanë abstenuar nga proceset zgjedhore. Më tutje, ai shtoi që, jo vetëm dega e Shutkës por e gjithë Lëvizja “POPULLI” do të jenë zëri i të gjithë qytetarëve duke artikuluar kerkesat dhe nevojat e tyre në të gjitha institucionet relevante në vend.
Në fund u theksua se do të vazhdohet me themelimin e strukturave partiake në komunat tjera, me ç’rast për javën e ardhshme u paralajmërua themelimi i degës së Lëvizjes “POPULLI” në komunën e Çairit.

lajmet e fundit

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu