“Ku e ka marrë mitrën që të lindë”, hoxha Mazllam Mazllami flet për Edona James, transgjinoren e BB VIP Kosova 2

Mazllami ka pyetur se ‘nëse James qenka bërë femër, ku e ka marrë mitrën që të lindë’,

“E qysh u bo femër ai, ku e mori nëse mashkull e ka fal Zoti, ku e mori mitrën për me lind? Ajo është gënjeshtër”, ka thënë ai në një intervistë për lajmi.net.

Ai tutje për krejt këtë situatë ka fajësuar mediat.

“Mediat janë gënjeshtaret më të mëdhaja në botë. Mizën e bëjnë buall e buallin e hupin krejt, mizë e bëjnë”, ka thënë ai.

Edona u bë e njohur kur në moshën 23-vjeçare, bëri një operacion të thellë për tu shndërruar plotësisht në femër.

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu