Kasami: Në Tetovë do të ndërtohet një stadium komplet i ri

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami thotë se rasti i qeverisë së kaluar për ndërprerjen e punimeve në stadiumin e Tetovës është absurde. Kasami tha se kanë kërkuar nga qeveria e Talat Xhaferit pëlqimin për ndërtimin e stadiumit, mirëpo, siç theksoi Kasami, ai bëri të kundërtën dha urdhër për ndërprerjen e punimeve.

“Duhet të realizohet brenda 2 deri 3 viteve”-, kështu tha kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, që dha një afat se kur do të përfundojnë punimet në stadiumin e Tetovës. Kasami tha se do të ndërtohet një stadium krejtësisht i ri që deri më tani është financuar nga komuna ndërkohë që bëri të ditur qe financim do të ketë edhe nga Qeveria.

“Në aspektin formal bëhet fjalë për rikonstruim, leje jepet për rikonstruim por në realitet do të ndërtohet një stadium komplet i ri. Në bazë të marrëveshjes që e kemi me kompaninë që bënë punimet aty, në bazë të dinamikës së paraparë, stadiumi duhet të realizohet brenda 2 deri 3 viteve, tha Kasami. Kasami shtoi se për momentin financimi është komplet nga komuna, mirëpo në të ardhmen presim ndihmë edhe nga qeveria.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu