Kallëzim penal ndaj një personi nga Struga, ka shpërndarë pornografi fëmijësh

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se SPB Ohër ka ngritur kallëzim penal kundër I.J (28) nga Veleshta e Strugës, për shkak të ekzistimit të dyshimeve për veprën penale “prodhim dhe shpërndarje e pornografisë me fëmijë”.

Sipas informacioneve, ai duke përdorur aplikacione komunikimi iu bashkua grupeve në disa rrjete sociale, në të cilat përhapte përmbajtje me pornografi për fëmijë.

Më pas, ai i shpërndau në profile të tjera grupore dhe personale me të cilat shkëmbyen lidhje nga grupe me përmbajtje të tillë dhe të ngjashme.

lajmet e fundit

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

“Valmir Aziri do të shkojë aty ku e ka vendin”, tha Kasami! I përgjigjet Aziri: Deklaratë politike, e pabazuar në fakte

Ndryshimi i vendit të punës në Facebook, nga “sekretar shtetëror” në Ministrinë e Kulturës në “këshilltar shtetëror”, nga ana e Valmir Azirit ka ngjallur...

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

Komuna e Tetovës po e pret lejen për fillimin e punimeve për ndërtimin e stadiumit të qytetit. Kasami thotë se është çështje procedurale dhe...

Dy vëllezër gjuajtën me armë nga vetura në lëvizje me targa të Zvicrës, mësohet identiteti i viktimës në Debresh

Ministria e Punëve të Brendshme ka dalë me njoftim zyrtar për vrasjen në Drebresh të Gostivarit. Bëhet e ditur se viktima është e moshës...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu