Kaevski: Fronti Evropian do të formojë qeverinë e ardhshme

Në një intervistë për 24 Analizë në TV 24, Darko Kaevski, deputet dhe zëdhënës i LSDM-së, ka deklaruar se anketat e OBRM-PDUKM-së janë të dyshimta dhe se fitues në zgjedhjet e ardhshme presidenciale pritet të jetë kandidati i propozuar nga LSDM-ja.

“Sa për t’ju kujtuar, porositësi i atyre sondazheve, i njëjti që i publikon, le t’ua kujtojmë qytetarëve, është i njëjti që parashikoi fitore të dyfishtë në zgjedhjet e parakohshme lokale në Mavrovë-Rostushë dhe të njëjtit që parashikuan se në zgjedhjet e kaluara presidenciale, Gordana Siljanovska do të priste para Stevo Pendarovskit në raundin e parë me 80/90 mijë vota dhe parashikuan se OBRM-PDUKM do t’i fitojë zgjedhjet parlamentare në vitin 2020 me së paku 10 deputetë dhe pastaj të gjithë e dimë se çfarë rezultati ishte”, tha Kaevski.

Kaevski ka treguar se në zgjedhjet e ardhshme presidenciale fitues do të jetë kandidati i propozuar nga LSDM-ja për president dhe Fronti Evropian i udhëhequr nga LSDM-ja do të formojë qeverinë e re.

“Përderisa po flasim për duart në mjaltë, dolën informacione edhe për një nga kolegët tanë deputetë që kishte fonde që i kishte fituar me një kompani në Bullgari, pra si bajanaku i Mickoskit bën miliona euro nga kompania në Bullgari dhe kjo është një temë e mirë për t’u hapur, sepse nuk ishte diktati bullgar, ishte euro. E njëjta gjë edhe me Igor Janushevin, si fitojnë para dhe punojnë në agjendë që të mos kalojnë amendamentet ku do të futen 3000 bullgarë në Kushtetutë, që vendi ynë të ngecë në rrugën evropiane”, tha Darko Kaevski, deputet dhe zëdhënës i LSDM-së në 24 Analizë e TV 24, duke theksuar se interesat afariste të OBRM-PDUKM-së janë të parat.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu