Micevski: Marrëveshjet e Kovaçevskit dhe Zaevit me Ahmetin dhe Grubin nuk janë para ligjeve të vendit

Koordinatori i Grupit Parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski, sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 theksoi se qëndrimi i tyre është konsistent sa i përket emërimit të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi për kryeministër të vendit.

“Kjo qeveri dhe kjo shumicë qeverisëse po i thyejnë ligjet, po e thyejnë Kushtetutën e vendit dhe në fakt kështu do të ndodhë fatkeqësisht me formimin e kësaj Qeverie teknike”, thotë Micevski.
Ai ka ripërsëritur qëndrimin e VMRO-së dhe ka thënë se nuk do ta votojnë Talat Xhaferin për shumë arsye që tashmë dihen.

“Marrëveshjet e bëra nga Kovaçevski, të cilin Zaev i ka bërë me Ali Ahmetin dhe Artan Grubin, nuk janë para ligjeve në këtë vend”, tha Micevski.

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu