“Ka bazë të mirë për marrëveshje”, Kovaçevski thotë se ka pasur takime me Taravarin dhe Ahmetin

Kryeministri Dimitar Kovaçevski thotë se të gjithë ata që janë të interesuar për integrime europiane, janë të mirëseardhur në të ashtuquajturin Front Europian, ide për të cilën Kovaçevski thotë se i pari ka folur, përcjell TV21.

“Njeriu i parë që ka përmendur frontin e europian, jam unë, në tribinat e LSDM-së, para një vjet, një vjet e gjysmë, dhe besoj se altertnativa e vetme e vendit tonë është anëtarësimi në BE, gjithçka tjetër është utopi dhe populizëm”, tha Kovaçevski.

Kovaçevski thotë se ka pasur takime me kreun e ASH-së, Arben Taravari, por edhe me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti.

“Për marrëveshje duhet harmonizimi i shumë elementeve, për të cilat vlerësoj se ka bazë të mirë, do t’ia lëmë kohës para ne të tregojë se si do të jetë dalja finale, edhe në lista edhe në zgjedhje”, theksoi Kovaçevski./tv21.tv

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu