Filipçe: Ka segmente të paqarta në ndarjen e ministrive

Sipas deputetit Venko Filipçe, ka segmente të paqarta në ndarjen e ministrive. Pas kalimit të ligjit, deputeti Filipçe në Kuvend theksoi se ka segmente të paqarta rreth ndarjes së ministrive.

“Çështja kryesore është pse ky ligj ligj sistematik miratohet në procedurë të përshpejtuar. Mungon analiza e ministrive, segment shumë i rëndësishëm që do të caktojë se si do të funksionojë qeveria në të ardhmen”, tha Filipçe. Sipas tij, Ministria e Ekonomisë po dobësohet dhe këto ligje nuk duhet të miratohen në procedurë përshpejtuar./Telegrafi/

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu