Emërimi i drejtorëve në M-NAV, Kovaçevski: Nuk ishte situatë komike, por situatë profesionale

Pas tensioneve të ditëve të fundit në M-NAV, Qeveria shkarkoi dy nga tre drejtorët e navigacionit të Maqedonisë dhe në vend të Fahrudin Hamidit dhe Lube Stamenkovskit propozoi Millan Koraqin dhe Ilir Mehmedin. Por ky i fundit nuk i plotësoi kushtet, duke detyruar ekzekutivin të propozojë emër të ri për drejtor, atë të Hekuran Asanit. I pyetur lidhur me këtë Kovaçevski tha se drejtori i ri duhej të kishte përvojë punë si kontrollor në M-NAV.

“Nuk ishte situatë komike por situatë profesionale. Kishte më shumë kandidatë të propozuar dhe shqyrtuar nga ana e qeverisë, pas çka njëri nga to u përzgjodh, por më vonë u vërtetua se kandidati duhej të kishte qenë edhe kontrollor, kështu që mendoj se më vonë u miratua vendim i duhur. Unë nuk e di se drejtori i ri i propozuar nip i kujt është, por e di se ka një përvojë prej 25 vjetësh në M-NAV”, tha Kovaçevski.

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu