E mori dhuratë, por ia sekuestruan. “Benzi” luksoz i Miss-it shqiptar do të përdoret nga policia!

Ministri i Brendshëm Taulant Balla deklaroi para disa ditësh se makinat dhe pronat e sekuestruara grupeve kriminale nuk do të nxirren më në shitje, por do ti kalojnë shtetit. Makinat e sekuestruara do ti përdorë policia e shtetit.

Edhe makina luksoze e sekuestruar e modeles Trejsi Sejdini, do t’i shtohet Policisë së Shtetit.

Bëhet fjalë për makinën tip “Mercedes-Benz, V8 biturbo”, e cila mendohet se kap vlerën mbi 100 mijë euro, ndërsa është sekuestruar në shtator të vitit 2019, ku sipas verifikimeve nuk ishte i regjistruar në emër të saj.

Ish-Miss “Univers Albania 2018” deklaroi se këtë automjet e kishte marrë dhuratë për ditëlindje, ndërsa shpesh postonte foto në rrjetet e saj sociale. Trejsi Sejdini, vajzë simpatike dhe korrekte në punën e saj, ka mbetur peng i një dhurate e cila rezulton nga policia e shtetit, që sekuestrohet.
Sipas ministrit të brendshëm Taulant Balla ky vendim për ti kaluar policisë së shtetit vjen pasi kishte ndodhur që sekuestroheshin dhe dilnin në ankand, por i blinin prapë atë grupe kriminale që iu ishin sekuestruar. Ata fusnin persona të tyre në ankand dhe e merrnin prapë mallin e sekuestruar, gjoja tashmë të blerë nga ankandi!

Nuk dihet se kujt do ti buzëqeshë fati nga policia e shtetit që ta përdorë makinën tip “Mercedes-Benz, V8 biturbo”!

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu