Durmishi – Grubit: Po dështon, nuk të ndihmojnë as portalet, e as llajku që e bën vet

Kryetari i Këshillit komunal të Tetovës, Besar Durimishi përmes një shkrimi dedikuar zbardhjes së skandalit me portalet që financohen nga ministria për sistem politik për ti shërbyer propagandës së BDI-së dhe për të sulmuar opozitën, Durmishi potencon se zv kryeministri Artan Grubi me propagandën e tij madje dështoi të manipuloj edhe të vërtetën për kryqin në Kodrën e Diellit.

Postimi i plotë i Durmishit:

Ashtu siç pritej, nga kabineti i zv. kryeministrit dalin informata se qenka tendosur keq rreth skenareve dhe manipulimeve që populli i’a ka kuptuar. Aq shumë qenka nervozuar zv.kryeministri saqë duke i rënë grusht tavolinës ka kërkuar llogari nga punëtorët e tij pse kanë dështuar në manipulimin e të vërtetës për kryqin në Kodrën e Diellit.

Po paguan me dhjetra portale për të manipuluar dhe për të bërë propagandë në favor të partisë së tij, dhe përsëri po dështon. Dështimin e tij si politikan dhe të partisë së tij po mundohet ta mbulojë me portale dhe me inskenime të ndryshme, si ky i fundit në Kodrën e Diellit, ku po mundohet të nxisë luftë ndëretnike dhe fetare, por, populli i’a lexojë letrën ne xhep.
Eh, kur nuk je i sinqertë edhe kapja për kryqi nuk të shpëton, e as portalet qe i paguan nuk të bejnë derman.

As ajo ndërtesë institucionale nuk të ndihmon, që herë po e keqpërdorë për takime partiake e herë si zyrë propaganduese për informacion.

Fatkeqësisht për ju, e fatmirësisht për popullin, jeni me diagnozë për të cilën ska derman. As portalet, e as llajku që e bën në portalin tënd të vërtetën smund ta ndryshojë.

lajmet e fundit

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

Duraku: I propozuari për zv/ministër të Ekonomisë, Marjan Risteski 12 vjet nuk lejoi renovimin e xhamisë historike në Prilep

Deputeti i Frontit Europian, Sadulla Duraku sot në Kuvend tha Marjan Risteski, i propozuar për zv/ministër të Ekonomisë dhe Punës, si ish-kryetar i komunës...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu