Dramë në rrugët e Tetovës, policia gjuan në ajër!

Dje (16-nëntor) rreth orës 15 zyrtarët policorë të SPB-Tetovës, në rrugën “120” në Tetovë, kanë privuar nga liria personat A.H.(43) dhe Xh.Sh. (46) nga Tetova, të cilët më parë në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë nuk ishin ndaluar në urdhërin e dhenë për tu ndaluar me veturën “golf 5” me targa regjistrimi të Tetovës dhe kanë vazhduar të lëviznin drejt rrugës “121”, përcjellë Klan M.

Duke ikur nga policia kanë dëmtuar një automjet ngarkues Ford transit me targa regjistrimi të tetovës dhe njëri nga efektivët e policisë ka qëlluar dy plumba paralajmërues në ajër për të ndaluar. Të dy janë mbajtë në Stacionin Policor të Tetovës për zbardhjen e plotë dhe dokumentim të rastit, pas së cilës do të përgatiten parashtresat përkatëse” – thuhet në kumtesën e SPB-Tetovë. /KlanMacedonia

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu