“Bota serbe në veprim”: Reagime të shumta pasi Dodik i Bosnjës dhe Mandiç i Malit të Zi u panë afër Vuçiçit gjatë zgjedhjeve në Serbi!

Një fotografi që po qarkullon në mediat sociale, bashkë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në selinë e partisë SNS janë parë edhe kryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Andrija Mandiq, ministri i Sigurisë së Bosnjë dhe Hercegovinës, Nenad Neshiq dhe presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik.

Dhe këto pamje kanë nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale, njëri nga të cilët ka ardhur nga portali Istraga.ba, përcjell Telegrafi.

“’Bota serbe’ në veprim. Fjalimi i fitores i presidentit të Serbisë në selinë e SNS-së ku morën pjesë – presidenti i Kuvendit të Malit të Zi, Andrija Mandiq, ministri i Sigurisë së Bosnjë dhe Hercegovinës, Nenad Neshiq dhe presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik”, shkruan në përshkrimin e një fotografie të publikuar nga ky portal në X (ish-Twitter).
Veç këtij portali, lidhur me këto pamje ka shkruar edhe mediumi boshnjak, Klix.ba, përcjell Telegrafi.
Siç vë në pah mediumi në fjalë, Dodik ka votuar në Banja Lluka për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Serbi.

Megjithatë, sipas këtij mediumi, vota e tij nuk mund të kalonte pa shkelur rregullat zgjedhore.

Incident tjetër, pasi opozita shkoi për të parë se “çfarë po bën partia e Vuçiqit me votuesit nga vendet fqinje” që votojnë në Beograd

Dodik mori fletën e votimit dhe e rrethoi para anëtarëve të komisionit zgjedhor dhe gazetarëve në mënyrë që të gjithë të shihnin se kujt “ia kishte besuar”.

Ndërkohë një fotografi “që rrugën që ka zgjedhur Vuçiqi” është publikuar edhe nga analisti boshnjak Jasmin Mujanoviq.

“Festa e vampirëve në selinë e SNS. A. Vulin, shefi i inteligjencës serbe i rrëzuar së fundmi, i sanksionuar nga SHBA për lidhjet me Moskën. Zyrtarët amerikanë vazhdojnë të fantazojnë se si po e nxjerrin Vuçiqin nga orbita e Rusisë… Kjo është fytyra e tij e vërtetë”, ka shkruar Mujanoviq në përshkrimin e një fotografie të publikuar në X (ish-Twitter).

Ndryshe, Serbia ka mbajtur të dielën zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare dhe lokale.

Pjesëmarrja në zgjedhjet parlamentare ishte 57.65 për qind./Telegrafi

lajmet e fundit

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

Gjatë ditës së djeshme në lagjen “Çezmja Ajduçka” në Kumanovë, zyrtarë policorë kanë arrestuar personin me iniciale A.G nga Kumanova dhe personin S.N. nga...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu