Anketa e IRI-it për transparencë, reagon Lëvizja BESA

Lëvizja BESA përmes një komunikate reagoi ndaj lajmeve dashakeqëse nga portale të afërta me BDI dhe Artan Grubin që si për qëllim kanë keqinformimin e qytetarëve në lidhje me financimin e Lëvizjes BESA.

“Në periudhën që është bërë hulumtimi i IRI-it web faqja zyrtare e Lëvizjes BESA ka qenë në përpunim e sipër. Si Lëvizje BESA, mbetemi të përkushtuar në transparencë dhe llogaridhënie dhe këtë më së miri po e dëshmon udhëheqja jonë në komunën e Tetovës dhe atë të Zhelinës ku indeksi për transparencë na llogaritë me nota maksimale. Për të gjithë ata që duan të dinë se nga financohet Lëvizja BESA, atë e gjeni në webfaqen zyrtare që tashmë është gati, pra www.levizjabesa.mk” thuhet në reagimin e Lëvizjes BESA. in7.info

lajmet e fundit

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit Lionel Messi e pati një gëzim të dyfishtë mbrëmë. Ylli i Inter Miamit e fitoi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu