Ambasada gjermane u uron kosovarëve shëtitje të mira në Gjermani nga 1 janari

Kur kanë mbetur edhe rreth gjashtë javë që qytetarët e Kosovës të mund të lëvizin në shtetet evropiane pa viza, Ambasada Gjermane në Prishtinë ju ka uruar kosovarëve udhëtime të këndshme në Gjermani.

“Kur jeni në Berlin, mos harroni të vizitoni Ishullin Muze”, thuhet në një postim të bërë në platformën X nga Zyra e BE-së në Kosovë.

Parlamenti Evropian ka miratuar liberalizimin e vizave për kosovarët, duke u dhënë të drejtën të lëvizin të lirë në zonën Schengen nga 1 janari i vitit 2024

lajmet e fundit

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit Lionel Messi e pati një gëzim të dyfishtë mbrëmë. Ylli i Inter Miamit e fitoi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu