Aksident në rrugën Shkup-Bllacë, 1 i vdekur dhe 6 të lënduar

Një person ka humbur jetën dhe të paktën gjashtë janë lënduar rëndë në një aksident trafiku që ka ndodhur dje rreth orës 15 në rrugën kryesore Shkup – vendkalimi kufitar Bllacë e poshtme. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme , në aksident është përfshirë një minibus “Mercedes” me targa të Kosovës, i drejtuar nga R.H. (63 vjeç) nga Kosova dhe automjeti i pasagjerëve “golf” me targa të Shkupit, i drejtuar nga F.I. (19) nga Shkupi. “Dy vozitësit si dhe katër pasagjerët e lënduar nga Kosova, janë dërguar menjëherë në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” për ndihmë, ndërsa dy të lënduarit më rëndë janë dërguar në Klinikën “Naum Ohridski”. Një prej tyre, K.A. (67) ka vdekur nga plagët e marra. Është kryer kontroll nga sektori i punëve të brendshme Shkup dhe është njoftuar prokurori publik, ndërsa shoferi F.I. është arrestuar”, njoftuan nga MPB. /SHENJA/

lajmet e fundit

Anti-korrupsioni do të iniciojë procedurë për sistemimin e të punësuarve gjatë kohës së zgjedhjeve

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK), Tatjana Dimitrovska, në seancën e tetë të sotme informoi se do të iniciojnë procedurë pranë...

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu