A1 nuk ofron shërbimin kontraktuar për Tetovarët, qytetarët ankohen për jo korektësi dhe se ska kush ti mbroj (FOTO)

Kompania A1 për më shumë se një javë nuk arinë që të ofroj shërbimet e saj kualitative ashtu si që kanë nënshkruar kontratë qytetarët respektivisht shfrytëzuesit e këtyre shërbimeve. Për Top24 një qytetarë ka deklaruar se “Është a pakuptimtë kur kam nënshkruar kontratë me 50MPS shpejtësi ndërsa shërbimi i ofruar është 4.73 MBS gjë që nuk e përmbush as elementaren e asaj që është kontraktuar” shprehet qytetari. I pyetur nëse ka kontaktuar shërbimet e kujdesit për klientët ai shprehet se me ankesë u është drejtuar edhe zyrtarisht për çdo natë meqë shërbimi i internetit respektivisht shpejtësia ndalet nga ose 17 deri në orën 22 gjë për të cilën ofroi dëshmi matjen e shërbimit “speed test”. Ai më tej shprehet se për këto ditë që nuk ka pasur shërbim nga A1 i kanë korigjuar llogarinë e pagesës duke i minusuar (20den) nga llogaria e tij. Gazetari i Top24 ka kontaktuar A1 në numrin kujdestar 0771234 ku sapo kyqesh në rrjetë mer njoftimin se kjo kompani ka probleme me ofrimin e shërbimit edhe në Strumicë ndërsa një ditë më parë në një pjesë të Shkupit dhe dy ditë më parë në komunën e Studeniçanit. Top24 ka pyetur se pse qytetarët nuk e marin shërbimin që paguajn, operatori theksoi se po ballafaqohen me probleme teknike në rajonin e Tetovës dhe se nuk mund të ofrohet shërbiimi adekuat deri sa të zgjidhet problemi duke mos specifikuar kur.

Pas kësaj bisede të zhvilluar me operatorin A1 Top24 ka kontaktuar qytetarin i cili kishte denoncuar rastin në redaksi për të pyetur nëse ka marë të njejtën përgjigje, ai e konfirmoi por ofroi edhe një dëshmi ku nga operatori A1 ka marë mesazh se problemi i tij është zgjidhur ndërsa shërbimi sërish nuki ofrohet.

Kujtojmë se nëse një shfrytëzues i shërbimeve të A1 nuk arinë për çfarëdo arsye të shlyej detyrimet ndaj A1 në kohë dhe datën e caktuar ashtu siç e shihni edhe në sms e ofruar pas pagesës për tu lidhur A1 mer kompensim prej 295 den që edhe pas faturës së paguar të mos mund të shfrytëzosh shërbimin pa mos e paguar kompensimin e catkuar.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu