Vendosja e flamurit shqiptar në kishën në Kodër të Diellit, edhe një tjetër person përfundon në polici!

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot është realizuar bisedë informative me personin e dytë që dyshohet se ka vendosur flamurin shqiptar në shtizën e kishës në Kodër të Diellit.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, për këtë rast u arrestuar 33-vjeçari J.A., gjithashtu nga Reçica e Vogël.

“Sot (30 nëntor) në SPB-Tetovë është kryer bisedë zyrtare me 23-vjeçarin B.Ll. nga Reçica e Vogël e Tetovës, i cili dyshohet se është personi i dytë që ka larguar flamurin e Kishës Ortodokse Maqedonase-Arqipeshkvisë së Ohrit nga shtiza e manastirit “Shën Naumi i Ohrit Çudibërësi” në Kodër të Diellit dhe ka vendosur flamurin e Republikës së Shqipërisë. Pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të dorëzohet parashtresë përkatëse”, thonë nga MPB.

lajmet e fundit

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

Messi u bë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit Lionel Messi e pati një gëzim të dyfishtë mbrëmë. Ylli i Inter Miamit e fitoi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu