Ushtria izraelite thotë se 425 ushtarë janë vrarë në Gaza deri më tani!

Ushtria izraelite tha sot se 425 ushtarë janë vrarë që nga fillimi i konfliktit të Gazës më 7 tetor, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë të ushtrisë thuhet se në mesin e të vrarëve gjenden 97 ushtarë të cilët u vranë që kur Izraeli zgjeroi ofensivën e tij tokësore në enklavën e rrethuar palestineze më 27 tetor.

Sipas njoftimit, 1.593 trupa të tjerë janë plagosur gjithashtu, duke përfshirë 559 ushtarë të plagosur në operacionin tokësor në Gaza.

Deklarata ushtarake u lëshua një ditë pasi gazeta Yedioth Ahronoth raportoi të shtunën se më shumë se 5.000 ushtarë janë plagosur në Gaza që nga fillimi i konfliktit të fundit, me më shumë se 2.000 të njohur zyrtarisht nga Ministria e Mbrojtjes si invalidë.

lajmet e fundit

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

Mjeshtri përballë nxënësit, “Finalissima” premton spektakël

Mbrëmë, Spanja festoi fitimin e trofeut të Euro 2024 duke mposhtur Anglinë 2-1. Pak orë më pas, Argjentina triumfoi edhe në aktin e fundit të...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu