U ‘zhduk’ pas mbarimit të BBV2, flet Efi Dhedhes: Ja kush më mori në qafë

U ‘zhduk’ nga vëmendja e opinionit publik menjëherë pas përfundimit të spektaklit të Big Brother VIP 2. Çfarë ndodhi me Efi Dhedhes?

E ftuar në “Më lër të flas”, ish-konkurentja e Shtëpisë më të famshme ka rrëfyer se nuk është ndjerë mirë emocionalisht dhe psikologjikisht dhe i është dashur të marrë kohë për të punuar me veten, për të reflektuar.

Dhedhes tregoi se për një pjesë të kohës ka pasur probleme të rrethohej nga njerëzit, dhe se nuk ndihej mirë mes turmave të mëdha. E pyetur se kush është personi që ‘e mori më qafë’, duke e këshilluar që të rifutej në Big Brother VIP 2, Efi tha se Donaldi, megjithatë janë rregulluar dhe ai është i falur.

Romeo: Efi, që prej përfundimit të Big Brother VIP Albania 2 ti je zhdukur, çfarë ka ndodhur?

Donaldi: Zhdukur nuk mund ta themi sepse Efi është e gjallë.

Efi: Kam dalë në lajmërim si person i zhdukur? Këtu jam për Zotin.

Donaldi: Po mor të pamë te “Top Story”, ndërtuan atje një temë atje për ty.

Efi: Me vërtet, se paskam parë. Ja ku jam, ju më gjetët.

Romeo: Si ka qenë jeta jote këtë periudhë?

Efi: Këtë periudhë kam vendosur t’i përkushtohem vetes time për të bërë gjërat që do ti themi më pas. Unë kam qenë në emision gjatë daljes time të parë, pas hyrjes time të dytë ne nuk jemi parë, por gjërat nuk shkuan edhe aq mirë.

Romeo: Po pse nuk shkuan edhe aq mirë?

Efi: E kam fjalën për gjendjen time psikologjike dhe emocionale. Hera ime e dytë në BBV2 ka qenë pak vuajtje, përtej shakave dhe thjesht kam dashur të qëndrojë të reflektojë. Kam pasur probleme edhe me njerëzit. Nuk ndjehesha mirë kur dilja, kur kishte shumë njerëz rreth e rrotull meje kështu që kam dashur të rri vetëm.

Donaldi: Mirë, çfarë shkoi keq te hyrja jote e dytë? Pse e përjetove keq ose çfarë të mërziti?

Efi: Dua të ndalojmë shumë pak këtu. Unë jam njeri shumë emocional, pavarësisht se dukem ‘mehh’ kështu. Si njeri emocional që jam gjërat nuk shkuan ashtu sikurse i kisha parashikuar. Ka pasur shumë presion psikologjik, Primet unë thjesht doja që të mbaronin dhe përfundoi.

Donaldi: Rifutja ishte një vendim shumë i gabuar për ty pra?

Efi: Nuk di ta them nëse ishte një vendim i gabuar…

Romeo: Kush ta dha si ide kur e pyete ‘a të futem’?

Efi: S’di a ta them…

Donaldi: Po mor thuaje, pse ç’problem ka.

Efi- Romeos: Vëllai jot ma dha. Mora zotërinë, vëllain tënd në telefon dhe…

Donaldi: Dhe unë të thash… Më ka pyetur Efi ‘si mendon, a mund të rifutem në Big Brother?’ dhe unë i thash “patjetër që po”.

Efi: Të më kishe thënë “jo”, nuk do të isha futur.

Romeo: Domethënë të mori Donaldi më qafë?

Efi: Po po, Donaldi e ka fajin.

Donaldi: Kompania jonë paguan edhe një fije sigurimi për të gjitha këto dëmet dhe unë mendoj se juve ju kanë ardhur ata korrierët tanë edhe…

Efi: Po po, kanë ardhur. U rregulluam, është mbyllur kjo temë, nuk kemi pse e diskutojmë më. Je i falur.

Top Channel

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu