TV “Klan Maqedoni” me pronar të ri

Televizioni “Klan Maqedoni” ka pronar të ri që periudhën në vijim do të formalizohet dhe zyrtarizohet.

Siç mëson INA, janë kompania e Devollëve nga Kosova që janë blerësit e këtij televizioni, ashtu që kompania e mirënjohur kosovare, pas Klan Kosova tanimë do të posedoj edhe Klan Maqedoni.

Përpos tyre përmenden si blerës edhe aksionarë tjerë, por ajo që dihet se menaxhimin e kësaj TV-je do ta ketë menaxheri i njohur i shoubizit, Faton Shoshi. TV Klan Maqedoni deri tani ka qenë pjesë e Klan Shqipëri në pronësi të biznesmenit Aleksandar Frangaj, por edhe me aksione të një kompanie vendore.(INA)

lajmet e fundit

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu