Thomas Muller pensionohet nga kombëtarja e Gjermanisë

Thomas Muller, i dha fund karrierës me kombëtaren e Gjermanisë. Kështu raporton gazeta e njohur Bild. EURO 2024”, ishte ngjarja që Muller e djersiti fanellën e “pancerëve”. Por, 34-vjeçari do të vazhdojë të jetë aktiv në nivel të klubeve.

Ai ka kontratë valide me Bayern Munchenin deri në vitin 2025. Thomas Muller, ishte pjesë tejet e rëndësishme e Gjermanisë. Muller zhvilloi 131 ndeshje, shënoi 45 gola dhe ishte një nga më meritorët kur kombëtarja e tij fitoi Kupën e Botës në vitin 2014.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu