Tetovë – Jazhincë: Automjeti godet ariun – lëndohen lehtë dy fëmijë!

QMK: KUJDES – TË SHMANGEN LËVIZJET PËRRETH VENDIT TË AKSIDENTIT

Në fshatin Neproshten të Tetovës, mbrëmë një automjet ka goditur një ari të vogël. Ai kishte qenë duke lëvizuar bashkë me tre arinj të tjerë në këtë rrugë, njofton KlanM.

Për rastin në fjalë ishte alarmuar edhe Qendra për Menaxhim me Kriza, ku kanë njoftuar se në automjetin e aksidentuar kanë qenë babai, nëna dhe tre fëmijë të vegjël, që nuk kanë pasur pasoja serioze por vetëm dy fëmijë kanë marrë lëndime të lehta.

“Për shkak se bëhet fjalë për mjedis urban me shtëpi dhe lëvizje të automjeteve u bëjmë thirrje institucioneve kompetente që të garantojnë sigurinë e qytetarëve, kurse OJQ-të e rajonit të kyçen duke propozuar masa për të ndihmuar ariun e lënduar dhe tre arinjtë tjerë” – thonë nga QMK.

QMK-ja, sic njofton KlanM, bën thirrje për kujdes dhe të shmangen lëvizjet në vendin e aksidentit dhe përreth, për shkak se, sic thonë, pritet që nëna ta kërkojë ariun e vogël.

Nuk është hera e parë vqë në rrugën magjistrale Tetovë – Jazhincë, automjetet të godasin arinjtë që lëvizin nëpër rrugë. Në korrik dhe tetor të këtij viti, sic njofton KlanM, afër fshatit Dobrosht ishin shkelur disa arinj ku dy vetura ishin dëmtuar kurse dy vozitës kishin marrë lëndime.

lajmet e fundit

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu