Tahiri, qeverisë: Me buxhetin për vitin 2024 keni goditur shtyllat vitale të ekonomisë

Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reaguar për seancën e sotme të kuvendit, ku do të diskutohet buxheti për vitin 2024.

Tahiri tha se me një lexim të kujdesshëm, shihet qartë se sipas tij, qeveria ka goditur shtyllat vitale të ekonomisë.
“E ka kthyer buxhetin në skema sociale, jo për të përmirësuar jetën e pensionistëve e as të punësuarëve në institucione shtetërore, por duke e çkepur paranë publike për qëllime elektorale”.

closevolume_off
“Shpejt ju vije fundi edhe juve, ju shkuan 3 vjet e kryhet edhe viti 2024. Turp”, shkroi Tahiri.

Kujtojmë se sot, qeveria do të sjellë në kuvend projektbuxhetin e vitit 2024, i cili pritet të jetë 3.3 miliardë euro.

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu