Syla: Gërrnaçat si të dalin në Serbi ia nalin zanin muzikës, e rrinë pip deri në Gjermani!

Gazetari Valon Syla, ka reaguar pas sulmit që disa mërgimtarë kanë kanë bërë ndaj Policisë së Kosovës, në pikën kufitare në Merdarë, shkruan Periskopi.

Syla është ka thënë se kjo tregon, se sa në esencë e respektojnë Kosovën.

”Por, si të dalin në Serbi, maspari ja nalin muzikës zanin, e tani rrinë pip, deri në Gjermani, a ku jetojnë nëpër Evropë…”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i plotë:

I keni parë besoj pamjet virale te përleshjes se gërrnaçave me polici, sepse dojnë me hi pa rend… kjo tregon se sa në esencë e respektojnë Kosovën.

Por, si të dalin në Serbi, maspari ja nalin muzikës zanin, e tani rrinë pip, deri në Gjermani, a ku jetojnë nëpër Evropë…

Ani tu e ngu këngën, niset ‘trimi’ për gyrbet.

#albanologji #gërrnaçi

lajmet e fundit

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

Xhaka reagon pas vendimit të Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka reaguar pas vendimit të Xherdan Shaqirit për t’i dhënë fund karrierës me Zvicrën. Xhaka në Instagram ka shpërndarë postimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu