Sulmohet policia e Kosovës në veri të Mitrovicës, lëndohet një efektiv!

Një automjet në fshatin Sudodoll, në veri të Mitrovicës, nuk i është bindur urdhrit të policisë së Kosovës për të ndaluar, duke sulmuar dhe goditur një zyrtar policor.

I lënduar ka mbetur efektivi i policisë ndërkohë që kolegët në kushtet e krijuara janë detyruar të përdorin armët e zjarrit për të vënë situatën nën kontroll.

Drejtuesi i mjetit është neutralizuar dhe arrestuar nga policia. Gjatë kontrollit në automjetin e tij policia ka gjetur lëndë narkotike, të llojit 2 mariuhanë me peshë 2 kg.
Të ndodhur në këtë situatë, kur seriozisht ishte e rrezikuar jeta e zyrtarëve policorë, zyrtarët për të mbrojtur jetën dhe vënë situatën nën kontroll, janë detyruat të përdorin armët e zjarrit.

Gjatë zhvillimeve në këtë situatë pos një polici të lënduar (goditur nga vetura), gjatë përdorimit të armëve nuk ka të dhëna për persona të lënduar.

Drejtuesi i automjetit (i dyshuari), ka arritur që të dalë nga vetura dhe të ikë në drejtim të panjohur. Në veturë është gjetur lëndë narkotike, dyshohet të jetë marihuanë (1,5 deri në 2 kg). Njësitet policore, përfshirë zyrtarë nga Njësia për Hetimin e Trafikimit me Narkotik kane dalë në vendin e ngjarjes.

Policia është duke e trajtuar rastin dhe në koordinim me organet e drejtësisë do të ndermirën veprimet për të zbardhur këtë rast dhe arrestuar personin e dyshuar”, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.

Materialet në nagrkim të të dyshuarit janë referuar në prokurori për veprime të mëtejshme.

“Zyrtarët policorë gjatë realizimit të detyrave të tyre, sot rreth orës 12:40 në fshatin Suhodoll- Mitrovicë Veri, gjatë tentimit për të ndaluar për kontroll një veturë të dyshuar, drejtuesi i veturës nuk ka ndaluar dhe me veturë ka sulmuar-goditur një zyrtar policor dhe po ashtu një veturë të policisë.

lajmet e fundit

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu