“Shtyhet seanca për Rasti Alfa”, gjyqtari nuk merr pjesë në seancë!

Shtyhet seanca për Rastin “Alfa”,  anulohet per ne daten 25-12-2023. Arsyeja e anulimit  është shum banale dhe tendencioze pasi që ashtuquajturit “Gjykatës” ka pritur këtë moment për të marrë pushim, edhe pse kjo eshte nje ndër lëndët më të ndjeshme në opinonin publik.

Jo rastësisht besueshmëria në gjyqsor është 2%.
Arsya pěr shtyrjen e seances ěshtě, kinse nuk ka qenĕ njeri Gjykatěs dhe Prokuror ne seanc!, edhe pse këto janë të informuar me kohë për seancën që do të mbahej!
Liri per Rastin Alfa
2008/2023 15 vite i roběrum nga kto funderina.

lajmet e fundit

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

Bastisje në Veles, ndalohet një person për tregti me lëndë narkotike

MPB Maqedoni njofton se dje (24.07.2024) në ora 14.25 në Veles, zyrtarë policorë nga Seksioni për trafikim të paligjshëm të narkotikëve në SPB Veles,...

Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare

Fronti Europian tha se Komisioni për Çështje të Zgjedhjeve dhe Emërimeve zgjodhi anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive në mënyrë kontrabanduese dhe tinëzare,...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu