Seriali ”Yabani”, Bertan Asllani pjesë e ”familjes së madhe”

Seriali “Yabani” ose në shqip që do të thotë ”I egri” ka bashkuar emrat më të njohur të kinematografisë turke, në mesin e tyre gjendet edhe këngëtari shqiptar, Bertan Asllani. Bertani është në rolin e ”Alazit”, personazh ky thuajse kryesor.

Për shikuesit kosovar ”I egri’ transmetohet në ekranin e RTV21. Historia e serialit do të rrëmbejë zemrat e të gjithëve. Historia e një familje të pasur që mbanë sekrete lidhur me rrëmbimin e një fëmije do përcillet me shumë vuajtje. Seriali ka filluar xhirimet në shtator të vitit të kaluar. Pjesë e castit të aktorëve janë: Halit Özgür Sarı, Dolunay Soysert, Simay Barlas e shumë të tjerë./21Media

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu