Raportohet për shpërthime në Veri!

Në Mitrovicë të Veriut janë dëgjuar të paktën tri shpërthime, në orët e pasmesnatës.
Qytetarë të Mitrovicës së Veriut kanë thënë për Albanian Post se shpërthimet kanë qenë të fuqishme, dhe se kanë shkaktuar shqetësim tek banorët e kësaj zone.

Siç raportohet, mjetet që janë përdorur kanë qenë granata dore.

AP ka tentuar që të kontaktojë me Policinë e Kosovës, mirëpo të njëjtit deri më tani ende nuk kanë kthyer përgjigje.
Në zonat ku është dëgjuar shpërthimet, siç thonë burimet e AP-së, kanë dalë trupat e KFOR-it.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu