Ramadani: Ndiqni trajnimet që organizohen nga shtete që në vepër e kanë dëshmuar demokracinë!

Në emisionin Happy Day, koordinatori për Informatikë dhe Energjetikë, Blerant Ramadani tha mes tjerash se duhet ndjekur trajnimet nga shtetet që kanë dëshmuar demokracinë në vepra pasi ato të japin kontribut në vazhdimin e karrierës apo përvojave shoqërore ose politike.

”Realisht unë si kuadro i ri i futur në politik mendoj për gjithë kolegët mendoj se në formë direkte apo indirekte të japin një lloj kontributi qoftë në organizimet shoqërore apo politike. Dhe duhet ndjekur trajnime që organizohen nga shtetet që e kanë dëshmuar në vepër demokracinë se e kanë më të mirë se ne dhe një pjesë e madhe e botës” – tha Blerant Ramadani. /KlanMacedonia/

lajmet e fundit

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu