Prishtinë: Fillon parada e krenarisë, parakalimit i prijnë qeveritarët dhe kryetari Rama

Në Prishtinë është duke u mbajtur parakalimi për Javën e Krenarisë. Që nga 3 qershori, eventi që lobon për të drejta të komunitetit LBGT ka mbajtur njhë sërë aktivitetesh, teksa sot e pati radhën parada e organizuar në kryeqytet.

Në këtë event po marirn pjesë dhjetëra qytetarë, pjesëtarë dhe përkrahës të këtij komuniteti, kryeministri Albin Kurti, ministri Hajrulla Çeku, ministri Arben Vitia, ministrja Albulena Haxhiu, si dhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Ky është vitit i tetë që parada e krenarisë organizohet në vendin tonë.

lajmet e fundit

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

Një person nga Manastirit për 4 muaj me rradhë ka përdhunuar dhe shantazhuar një vajzë 18-vjeçare

Prokuroria Themelore Publike në Manastir ka nisur një procedurë kundër një 25-vjeçari i dyshuar për veprën penale – Sulm seksual dhe përdhunim nga neni...

​Rrëzohet avioni në Nepal, 18 të vdekur

18 trupa të pasagjerëve dhe ekuipazhit janë gjetur pas rrëzimit të një avioni të mërkurën në Nepal. Kapiteni MR Shakya i aeroplanit të Saurya Airlines...

Kurti: Qytetarët të mos heroizojnë Faton Hajrizin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar në mbledhjen e qeverisë se shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia, përkojnë me ato...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu