Pepe: Unë dhe Cristiano Ronaldo, jemi shumë të prekur

Pepe, mbrojtësi portugez, pas eliminimit ndaj Francës me penallti, nuk mundej ta fshihte keqardhjen, teksa do të shprehej për median: “Nuk do ta përsëris atë që i thashë Cristiano Ronaldos pas ndeshjes, por jemi shumë të trishtuar.

Ndryshe nga sa mendojnë shumë njerëz, ne jemi shumë të prekur. Jemi të frustruar që nuk e kemi fituar këtë ndeshje, jemi eliminuar nga një kompeticion kaq i rëndësishëm, ndërkohë që e dimë që kishim cilësitë për të shkuar më tej.

Nuk është sot dita që të flas për të ardhmen time. Do të kem kohë të flas për të. Unë kam folur tashmë me shokët e skuadrës. Ne duhet të jemi në gjendje ta kalojmë këtë zhgënjim të madh, këtë trishtim të madh që të gjithë ne ndjejmë sot (e premte).

Më duhet të falënderoj tifozët portugezë. Që në ditën e parë, kur u natyralizova, thashë do të jap gjithçka që kam. I dhashë gjithçka që më dha Portugalia dhe mënyra më e mirë për ta bërë atë ishte në fushë, duke bërë atë që dua më shumë, atë që vlerësoj më shumë, duke i dhënë gëzim portugezëve.

Dhe mendoj se ata e dinë këtë, kur shoh ovacionet që më bënë gjatë Euros. Cilido qoftë niveli im, unë gjithmonë do të bëj më të mirën për Portugalinë”.

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu