Penov: Qeveria e përshpejtoi procesin e anëtarësimit në BE, por u bllokua nga Mickovski dhe partia e ti!

Qeveria e përshpejtoi procesin e anëtarësimit në BE, por tani jemi të bllokuar në atë proces nga OBRM-PDUKM, parti e cila nuk lejoi të bëhen ndryshimet kushtetuese dhe të vazhdohet në rrugën evropiane, tha ministri i Vetëqeverisjes Lokale Risto Penov.

“E patë në takimin e fundit në Bruksel në dhjetor, ne ishim mënjanë. Kur të lënë mënjanë, nuk është e lehtë të rikthehesh në tavolinë.

Por qytetarët e refuzojnë aq lehtë sa nuk e kuptojnë se devijimi nga drejtimi ka pasoja të mëdha për standardin, për atmosferën në të cilën jetojmë dhe për gjendjen e përgjithshme”, theksoi Penov për “Sloboden Peçat”.

Ai theksoi se në dukje se angazhimi i frontit evropian është që të ketë sukses në këto zgjedhje dhe më pas i njëjti front të bëjë hapin përfundimtar dhe që vendi ynë të fillojë përfundimisht negociatat me BE-në.

lajmet e fundit

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu