Parcela e kontestuar te spitali i Tetovës/ Durmishi: Komuna do ta ndryshojë planin e detajuar në favor të spitalit!

Komuna e Tetovës do ta ndryshoj planin e detajuar urbanistik në spitalin e Tetovës që të mos i merret pronë spitalit, ka deklaruar kryetari i këshillit komunal Besar Durmishi pas deklaratës së drejtorit të spitalit se një pjesë tek spitali është privatizuar. Drejtori i spitalit akuzoi ish kryetarin e komunës Sadi Bexhetin për privatizim të pronës së spitalit, gjë që Bexheti e mohoi duke thënë se ish shefi i kabinetit të tijë atë pronë e ka blerë në vitin 2021. Përndryshe, në bazë të planit detal urbanistik aty është paraparë objekt banimi P plus 2.

“Ne si përfaqësues të qytetarëve të Tetovës do e fillojmë procedurën e shfuqizimit pasi që ai shihet qartë se ka tendenca tjera, pra plani ri do të hartohet në dobi të qytetarëve e jo në dobi të mafias urbane, atë që e kemi thënë në vazhdimësi, e pat thënë edhe drejtori spitalit ku pati një deklaratë për media dhe tregoi që kjo udhëheqësi ato ambicie që i kanë pasur ata i ka shuar në tendenca atyre të bëjnë bashkëngjitje të pronës është refuzuar nga ana jonë . edhe pasi do të realizohet plani ri ai do të jetë në dorën e spitalit se si do të veproj ai më tutje.”- deklaroi Besar Durmishi – kryetar i Këshillit Komunal të Tetovës. Tv21

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu