Nxënësi ekspozon flamurin kombëtar në gjimnazin e Velesit, përfundon në polici, mediat maqedonase bëjnë bujë!

Një nxënës në shkollën e mesme “Jovçe Tesliçkov” në Veles ka ekspozuar flamurin kombëtar në oborrin e shkollës dhe veprimi i tij ka bërë bujë të madhe.

Drejtori i kësaj shkolle menjëherë ka raportuar rastin në polici. Në Sektorin e Punëve të Brendshme kanë thënë se në ora 10:00 është raportuar nga drejtori se një nxënës ka nxjerrë flamurin kombëtar shqiptar në oborrin e shkollës.

“Në prezencë të punëtorit social me nxënësin është zhvilluar bisedë sqaruese dhe më pas i është marrë flamuri”, njofton zëdhënësja e SPB Veles, Biljana Gjakovska.

Sipas saj, pas dokumentimit të plotë të rastit do të vijojë masa përkatëse ligjore.(INA)

lajmet e fundit

Anti-korrupsioni do të iniciojë procedurë për sistemimin e të punësuarve gjatë kohës së zgjedhjeve

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK), Tatjana Dimitrovska, në seancën e tetë të sotme informoi se do të iniciojnë procedurë pranë...

Bebe Rexha: 24 orët e mia të para në Kosovë kanë qenë një ëndërr

ëngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha dje ka ardhur në Kosovë, ku edhe po qëndron akoma. - Advertisements - E përmes Instagramit të saj, ajo ka...

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Autoritetet në qytetin e Moskës po ofrojnë një bonus rekord për rekrutët e rinj për të luftuar në Ukrainë, në shenjën e fundit të...

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu