Neziri i BDI-së: Gjërat mund të ndryshojnë, nuk përjashtohet mundësia për koalicion me ASH-në

“Unë me sa kam informacione. Koalicioni me Aleancën për Shqiptarët funksionon dhe jemi në koalicion, këtë e tha mes tjerash në “Click Plus” kryetari i Degës së BDI-së në Çair, Bekim Neziri.

Ai thotë se çdo parti ka autonominë e vetë, por thekson se nuk mund të përjashtohet mundësia që deri në zgjedhjet e ardhshme të bëhet koalicion mes këtyre dy partive.

“Besoj që në të ardhmen, nuk përjashtohet mundësia e dy subjekteve politike, edhe ASH-së edhe BDI-së, për të dalë bashkërisht në zgjedhje në të ardhme, mirëpo për këtë do të vendosë Kryesia Qendrore dhe Këshilli i Përgjithshëm edhe i BDI-së, por besoj që do të vendosë edhe ASH-ja, edhe pse kishte një deklaratë e z.Sela që do të dalin vetë në zgjedhje, mirëpo ajo nuk do të thotë se ajo do të ngelë ashtu, mund të ndryshojnë sendet, ashtu siç afrohen zgjedhjet”, tha Neziri.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu