MPB: 124 gjoba në Shkup, 13 për tejkalim të shpejtësisë

Sektori për Punë të Brendshme-Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (15.01.2024) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në Shkup janë shqiptuar 124 gjoba.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 124 gjoba, nga të cilat 13 për tejkalim të shpejtësisë, gjashtë për drejtim të automjetit pa patentë shoferi, pesë për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, gjashtë masa gjoba për kalim në semaforë të kuq…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Në njoftimin e MPB-së gjithashtu thuhet se kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“U bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB-ja.

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu