Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ftohtë, në pjesët perëndimore me vranësira të vogla deri në mesatare.

Kah fundi i ditës vranësirat do të rriten në gjithë vendi, ndërsa gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë reshje të dëborës. Do të fryjë dhe erë e dobët, paradite nga drejtimi verior, ndërsa pasdite kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -15 deri në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -1 deri në 7 gradë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe shumë i ftohtë. Temperatura minimale do të ulet në -10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 3 gradë Celsiusë.

lajmet e fundit

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Filmi kosovar në garë për çmimin ndërkombëtar

Filmi “Krahët e punëtorëve” i regjisorit Ilir Hasanaj ka hyrë në garë për nominim për Çmimin Evropian të Filmit (European Short Award). Filmi është...

Fetai: Brenda 6 muajve të qeverisë, Mickoski do ta prezantojë propozimin për realizimin e ndryshimeve kushtetuese

Arben Fetai tha se ndryshimet kushtetuese janë të patjetërsueshme por shtoi se, e kanë thënë edhe gjatë fushatës se duhet pritur një periudhë 6...

Ndërron jetë gazetarja nga Shkupi

Njoftohen të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët se Aneta Gjoshevska ka ndërruar jetë dje vonë pasdite. Aneta Gjoshevska ka lindur në Shkup në...

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

Më datë 24.07.2024 në ora 20:20, zyrtarë policorë nga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin B.A. nga Tetova, i cili është denoncuar nga nëna...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu