Mos ik nga vendi yt, nëse ti mund të punosh në Gjermani, mund të punosh dhe këtu! MOS IK!

Pse s’duhet të shpërngulemi nga trojet tona?

Sepse ne realitet nese ne te gjithe kontribojme, kerkojme dhe punojme ne vendin tone, une them qe ka perspektive. Perderisa ti mundesh te punosh fushen e Gjermanise, ti mundesh te punosh edhe tenden. Nese ti pastron ne Gjermani, mund t’pastrosh edhe n’vend tendin dhe aty aty t’del hesapi. Shperlarjen e trurit te te rinjeve qe atje parate na ecin ne rruge e bejne me qellime te caktuara, per spastrim etnik. Politikat shqiptare e kane humbur orientimin ndaj rinisë dhe popullit, per arsye te ruajtjes se pozitave te tyre dhe duke u shtyer me njeri tjetrin.
Agjencionet perfitojne edhe nga firmat ku i dergojne, por edhe nga klientet qe dergojne.
Per fund:
Jemi ne nje katrahure kombetare te dhimbshme qe duhet ts gjithe te ndihmojme dhe ta ndalojme!
Ne rinojme, permbushim vendet e Gjermanise ku popullata eshte plakur, por zbrazim trojet tona duke harruar amanetin e te pareve te cilet te vetmin opcion mbijetese e kishin bujqesine dhe blegtorine, jetonin koken lart dhe krenarë, sot perseri ngelin te vetmuar me lot ne sy, krenarë dhe atdhetarë!
Ne?
Une do qendroj ketu, ndalu edhe ti me mua!
#MosIkNgaVendiYt
#NdryshoKontriboMosUdëshpëro
#GjylaÇeliku

lajmet e fundit

Goditet nga energjia elektrike, humb jeten 19 vjeçari nga Shkupi

Në ora 23:43 në SPB Shkup është raportuar se L.L (19) nga Shkupi ka ndërruar jetë në një festë në shtëpi. Sipas raportit, pas...

Presidentja Osmani mikpret këngëtaren me famë botërore Bebe Rexha

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim këngëtaren e njohur me famë botërore Bebe Rexha. E para e shtetit Vjosa Osmani...

Zbardhet vrasja në Debresh! Arrestohen tre persona, konfiskohet arma dhe vetura

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është zbardhur vrasja në Debresh të Gostivarit, ku janë arrestuar tre persona dhe ndaj të cilëve...

Pas 13 ditëve në flakë, shuhet zjarri në malin Serta

Zjarri afër Sertës është shuar tërësisht pas 13 ditëve luftë me stihinë e zjarrit, informoi sot komandanti i Njësisë territoriale zjarrfikëse Negotinë, Stole Atanasov. Situata...

Aksident në Kumanovë, dy të lënduar rëndë

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Kumanovë. Nga terreni mësohet se dy vajza janë lënduar rëndë, pasi u ndeshën me një veturë tjetër...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu