Mexhiti: BDI e gatshme të pranojë edhe lëmoshën e VMRO-së vetëm të rrijë në hije të pushtetit

Pasi Froni Europian vendosi që ta mbështes Ligjin për riorganizim të ministrive dhe më këtë siguroi 2/3 në Kuvend, reagoi lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, shkruan in7.tv.

Mexhiti tha se me këtë, Froni Europian dëshmoi s enuk kanë pasur hallin e shqiptarëve dhe Evropës por interesi i tyre i vetëm është siç e quan ai, të krijojnë vetes një kapixhik për në Qeveri dhe shtoi se BDi është e gatshme të pranojë gjithçka edhe lëmoshën e VMRO-së, vetëm të rrijë në hije të pushtetit.

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu