Mbretëria e Bashkuar i ofron mbështetje Ministrit te Shëndetësisë Fatmir Mexhitit per ndërtimin e Qendres së re Klinike Universitare

Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti në vizitë pune ishte në Mbretërinë e Bashkuar ku pati një takim produktiv me përfaqësuesin special të Kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar për tregtinë me Ballkanin Perëndimor, Martin Vickers, shefin operativ të “International Hospitals Group” (IHG) Simon Ashworth dhe me zv. i departamentit të shëndetësisë në Ministrinë e Biznesit dhe Tregtisë, David Shepherd, ishte planifikimi i aktiviteteve të radhës për ndërtimin e Qendrës së re Klinike Universitare.
Takimi tjetër ishte me drejtorin e Agjencisë Qeveritare të Kredisë së Eksportit, Tim Rid, ku diskutuan për përcaktimin e mënyrës së financimit të projektit për ndërtimin e Qendrës së re Klinike Universitare.
Njëkohësisht Ministri i Shëndetësisë zhvilloi takime me qëllim promovimin e shërbimeve shëndetësore, nismave dhe projekteve në fushën e shëndetësisë.

lajmet e fundit

Toshkovski: LSDM mbron krimet e BDI-së, së shpejti do të nisin procedurat ndaj “të paprekshëmve”

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski akuzoi LSDM-në se po mbron, siç tha, krimet e BDI-së. Toshkovski paralajmëroi se do të nisin procedura...

Aleanca për Shqiptarët: Me dy licenca nuk bëhet lufta kundër kumarit, por luftë mes kumarxhinjve

Paralajmërimet pompoze për gjoja luftën kundër kumarit, përmes marjes së licencës dy kompanive që nuk kanë paguar tatime, janë një tentim për t’i hedhur...

Ahmeti pret ambasadoren norvegjeze, konfirmon angazhimin e Poll Villiams mbi platformën e legjitimitetit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadoren e Norvegjisë në Maqedoninë e veriut, zonjën Kristin Melsom. Bashkëbiseduesit këmbyen opinione mbi...

KE-ja ka publikuar Raportin për sundimin e ligjit në BE, për herë të parë përfshihen edhe vendet nga procesi i zgjerimit

Vendet anëtare të BE-së në përgjithësi janë shumë më të përgatitura për të detektuar, parandaluar dhe trajtuar sfidat e reja që lidhen me sundimin...

”Do hamë ushqim të mirë”; Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Do iki dhe në Dibër, kemi një syneti

Për herë të parë, Bebe Rexha ndodhet në Kosovë, pasi do të marrë pjesë në “Sunny Hill Festival 2024”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu