LSDM zbulon aferën në komunën e Manastirit

Në një deklaratë nga LSDM, shpallet se komuna e Manastirit ka shpenzuar gati 50,000 euro për një makineri regjistruese të sinjalizimit horizontal, ndërkohë që makina të ngjashme mund të gjenden për 2-3 mijë euro, ose edhe më pak.

“Diferenca shkon deri në 47,000 euro! Edhe komuna e Velesit është përfshirë në skandal, duke blerë të njëjtën makinë për një shumë prej 42,000 euro. Diferenca shkon deri në gati 40,000 euro,” theksohet në njoftimin e tyre.

LSDM hedh pyetjen se në xhepat e kujt ka përfunduar kjo diferencë dhe nxit një hetim mbi mundshme shpërdorime të fondeve publike.

Për më tepër, shënon se komuna e Ilindenit ka blerë një makinë të njëjtë për tre herë më pak se ato në Veles dhe Manastir, shtrojnë dyshime për praktika të dyshimta të blerjeve në komunat e drejtuara nga OBRM-PDUKM. Nëse kjo vërtetohet, LSDM thekson se duhet të ketë përgjegjësi për shfrytëzimin e fondeve publike

lajmet e fundit

Taravari viziton familjen e foshnjës që u dhunua në spital, a do të lejojë VMRO të shkarkohet nga puna një maqedonase!?

Pasi u raportua se një foshnje tre muajshe është dhunar nga motrat mendicinale në spitalin e Pediatrisë në Shkup, që siç thuhet, vetëm se...

Spanjë apo Angli? Kush merr bonuse më të mëdha nëse shpallet kampion në Euro 2024

Lojtarët e Spanjës dhe Anglisë do të luajnë për të fituar trofeun e Euro 2024, por edhe për bonuse të majme që do të...

Jakupi: s’VLEN dhe VMRO shkarkojnë komandantin shqiptar nga stacioni i Gostivarit, emërojnë maqedonas

Nënkryetari i ri i Aleancës për Shqiptarët, njëherë edhe kampion europian në karate, Berar Jakupi, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar për “ndryshimin...

Kylian Mbappe, futbollisti më i shpejt i Euro 2024

Të dielën zhvillohet finalja e madhe mes Anglisë dhe Spanjës në Euro 2024. Kylian Mbappe, është futbollisti më i shpejt në Euro 2024, me 36.5...

“Yamal nuk duhet të ketë presion”, De la Fuente: Dua të jetë i qetë para finales

Ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar 3 të tjerë, në Euro 2024 dhe mbrëmjen e së dielës do të ketë mundësinë të fitojë...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu