Lojtarët e Interit nuk kanë mundur të bëjnë dush pas derbit me Juventusin

Juventusi dhe Interi luajtën 1-1 në derbin e xhiros së 13-të të Serisë A.

Me këtë barazim Nerazzurët mbajtën vendin e parë me dy pikë përpara Zonjës së Vjetër. Në fund të ndeshjes ka ndodhur një situatë e çuditshme.

Gjegjësisht, lojtarët e Interit janë nisur drejt Milanos pa bërë dush pas ndeshjes. Gazzetta dello Sport shkruan se pompa e ujit u prish në stadiumin e Juventusit, ndaj presioni i ujit ishte i dobët.

Lojtarët e Interit janë larguar menjëherë nga dhomat e zhveshjes me autobus dhe kanë shtyrë dushin për t’u kthyer në shtëpi.

Në Torino ndeshja u luajt në temperaturën minus katër gradë celsius, ndaj ekspedita e Interit nuk donte të rrezikonte dhe të humbiste kohë pas ndeshjes.

Kujtojmë se Dusan Vlahovic e ka kaluar Juventusin në epërsi me gol në minutën e 26-të, ndërsa Lautaro Martinez ka shënuar pas shtatë minutash për 1-1, që ishte në fund edhe rezultatin final.

lajmet e fundit

100 shishe shampanjë gjenden në rrënojat e anijes së shekullit të 19-të

Kur zhytësit në Detin Baltik panë për herë të parë rrënojat, menduan se ishte një varkë peshkimi. Por kur shkuan për të hetuar, gjetën...

Kthimi i trupit të Faton Hajrizit nga Serbia/ Koci:Isha në morg, prej orësh jam në stacion policor të Lloznicës

Avokati Arianit Koci ka udhëtuar drejt Serbisë në përpjekjen e tij për të gjetur dhe transferuar për në Kosovë trupin e Faton Hajrizit. Nga...

Toshkovski dhe Daçiq, vizitë në Tabanoc

Qytetarët presin radhën me vetura, ndërsa ministri vjen me helikopter. Kjo kontradiktë u pa sot në vendkalimin kufitar të Tabanocës ku Ministri i brendshëm...

Mickoski dush të ftohtë VLEN-it, për ndryshimet kushtetuese: Nuk pranoj ultimatume!

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja – Mospajtime mes VLEN dhe VMRO-DPMNE për afatin për ndryshimet kushtetuese

Edhe përkundër pretendimeve të koalicionit “VLEN” se mbeten në të ashtuquajturat afat gjashtëmujor për çështjen e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri Hristijan Mickoski u përgjigj se...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu