LLoga nga Prishtina : Gratë kanë fuqinë që dhimbjen ta kthejnë në shpresë!

Ministri i Drejtsisë Krenar LLoga së bashku me Ministreshën e Drejtësis së Kosovës Albulena Haxhiu dhe Ambasadoren e RMV-së Shpresa Jusufi, pas Konferencës Rajonale “TË BASHKUAR KUNDËR DHUNËS – MJAFT” në Prishtinë, së bashku kanë vizituar Panairin e Grave,duke parë nga afër punimet autentike, të punuara në dorë nga gratë e Kosovës, produkte ushqimore nga Gratë e Krushës së Madhe, viktima të dhunës gjatë luftës së vitit 1999, si dhe produkte e vepra të ndryshme nga shoqatat e grave të dhunuara, vajza të reja, aktiviste, artiste dhe artizane

lajmet e fundit

Stuhia e fortë godet Afganistanin, të paktën 35 viktima dhe qindra të plagosur

Të paktën 35 persona kanë mbetur të vrarë dhe 230 të tjerë janë plagosur, pasi një stuhi e fortë ka goditur qytetin e Jalalabad...

Ajtene Qamili: Maqedonia është për t’u marrë lakmi për shkollimin e gruas

Ajo njoftoi se statistikat e fundit kanë treguar se në Maqedoninë e Veriut, gratë janë më të shkolluara se meshkujt. “Grua shqiptare mund të llogariten...

Rita Behadini sqarohet pse është kundër martesës

Aktivistja Rita Behadini sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për gratë dhe vajzat në politikë, tha se është pro pavarësisë...

Dehari: Nuk i kam kushtuar vëmendje Qeverisë së re

Fatmir Dehari, njëri nga figurat e rëndësishme në BDI, dhe kryetar i Kërçovës, “kursen” nga kritikat qeverinë e re VMRO-VLEN. Thotë se nuk i...

OKB: Duhen 15 vjet për të pastruar rreth 40 milionë tonë rrënoja lufte në Gaza

Do të duhen 15 vjet për të pastruar 40 milionë tonë rrënoja lufte të shkaktuara në Gaza. Kështu tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu